Skip to main content Skip to footer site map

Video: Národní divadlo přináší online balet PUPPET

Balet PUPPET Národního divadla online

Video: Národní divadlo přináší online balet PUPPET

V novém roce nastartovalo Národní divadlo v Praze mnoho aktivit, díky kterým se můžou diváci vracet do divadla i za podmínek pandemie. Divadla jsou fyzicky zavřená, ale Národní divadlo vítá své fanoušky v online prostředí.

Tento týden pro Vás připravilo baletní dílo PUPPET choreografa Douglase Lee, který čerpal pro tuto tvorbu inspiraci ve svém dětství a předcházejícím představení Petruška, kde experimentoval s tanečníky jako loutkami. Princip jeho tvorby stojí na tom, že tělo tanečníka ovládá nějaká externí síla.

Video: Národní divadlo přináší online balet PUPPET

Pro tento koncept nachystal autor společně s českým designérem Danielem Tesařem chytře pojatou scénu, jejíž hlavními prvky jsou pohyblivé válce. Ty slouží jako místo, na němž se loutky prezentují, ze kterého povstávají a zároveň jako dramatické celky scény. Společně se světly pak tvoří válce v kombinaci s tanečníky akční prvek díla.

Video: Národní divadlo přináší online balet PUPPET

Třicetiminutové dílo je plné akce a nečekaných přechodů mezi scénami, každý pohyb tanečníka je do detailu promyšlený a precizní, v úvodní scéně zaujme práce sboristy Danila Lo Monaca. Podívejte se až do středy 24. 3. níže na to, jaké různé vlivy ovládají choreografovy loutky. Věřím, že vás zaujme také intimní zvuková kompozice díla.

EDIT: Video již není k dispozici, pusťte si tedy trailer a po otevření divadel můžete navštívit inscenaci Phoenix, jíž je Puppet součástí.

Fotografie: Balet ND

Regional Awards

Related Stories

From This Author - Krystof Petrasek

Krystof was born in Prague. His last two years of high school he spent at Rabun Gap, GA at an international boarding school. There he fell in love with theatre, performing in one act plays, musical... (read more about this author)


Review: LAZEBNÍK SEVILLSKÝ v Národním divadleReview: LAZEBNÍK SEVILLSKÝ v Národním divadle
June 21, 2022

V Národním divadle v Praze se od října hraje nové zpracování komické opery Lazebník sevillský Gioachina Rossiniho. V tomto uvedení se můžete těšit na jedny z největších jmen současné české operní scény a lákavé cizojazyčné jméno nové sólistky opery.

BWW Review: MY FAIR LADY v Divadle J. K. TylaBWW Review: MY FAIR LADY v Divadle J. K. Tyla
May 13, 2022

Po povedené pražské návštěvě Divadla J. K. Tyla v rámci Festivalu Opera jsme oslovili divadlo za účelem návštěvy jejich domovské scény. Volba padla na klasický muzikál My Fair Lady. Vyplatí se výlet z Prahy na Novou scénu plzeňského divadla?

KOČKA NA ROZPÁLENE PLECHOVE STŘEŠE v Činoherním klubuKOČKA NA ROZPÁLENE PLECHOVE STŘEŠE v Činoherním klubu
April 26, 2022

Činoherní klub uvedl 19. 4. 2022 premiéru Kočky na rozpálené plechové střeše. Po Tramvaji do stanice Touha se jedná o již druhou hru Tennesseeho Williamse v repertoáru Činoherního klubu. Na co se mohou diváci těšit?

BWW Review: DIVADLO J. K. TYLA NAVŠTÍVILO NÁRODNÍ DIVADLO V PRAZE SE SVOU VĚCÍ MAKROPULOSBWW Review: DIVADLO J. K. TYLA NAVŠTÍVILO NÁRODNÍ DIVADLO V PRAZE SE SVOU VĚCÍ MAKROPULOS
March 9, 2022

Divadlo J. K. Tyla uvedlo v rámci festivalu hudebního divadla Opera 2022 v Praze operu Leoše Janáčka Věc Makropulos. Libreto opery vychází se slavné hry Karla Čapka, který dal Janáčkovi ke vzniku textu svolení. V Plzni se hraje vůbec poprvé. Jak se návštěva na pražské scéně povedla?

BWW Review: ABSOLVENT v Divadle Na FidlovacceBWW Review: ABSOLVENT v Divadle Na Fidlovacce
February 24, 2022

Divadlo na Fidlovačce odehrálo 12. 2. 2022 českou premiéru hořkosladké komedie Absolvent na motivy novely Charlese Webba, ze které vzešel světoznámý snímek s Dustinem Hoffmanem v hlavní roli.