Skip to main content Skip to footer site map
BREAKING: BROADWAY THEATERS TO REQUIRE AUDIENCE VACCINATIONS & MASKS .
DANCE - BALLET
Click Here for More Articles on Ballet!

Video: Národní divadlo přináší online balet PUPPET

pixeltracker

Balet PUPPET Národního divadla online

Video: Národní divadlo přináší online balet PUPPET

V novém roce nastartovalo Národní divadlo v Praze mnoho aktivit, díky kterým se můžou diváci vracet do divadla i za podmínek pandemie. Divadla jsou fyzicky zavřená, ale Národní divadlo vítá své fanoušky v online prostředí.

Tento týden pro Vás připravilo baletní dílo PUPPET choreografa Douglase Lee, který čerpal pro tuto tvorbu inspiraci ve svém dětství a předcházejícím představení Petruška, kde experimentoval s tanečníky jako loutkami. Princip jeho tvorby stojí na tom, že tělo tanečníka ovládá nějaká externí síla.

Video: Národní divadlo přináší online balet PUPPET

Pro tento koncept nachystal autor společně s českým designérem Danielem Tesařem chytře pojatou scénu, jejíž hlavními prvky jsou pohyblivé válce. Ty slouží jako místo, na němž se loutky prezentují, ze kterého povstávají a zároveň jako dramatické celky scény. Společně se světly pak tvoří válce v kombinaci s tanečníky akční prvek díla.

Video: Národní divadlo přináší online balet PUPPET

Třicetiminutové dílo je plné akce a nečekaných přechodů mezi scénami, každý pohyb tanečníka je do detailu promyšlený a precizní, v úvodní scéně zaujme práce sboristy Danila Lo Monaca. Podívejte se až do středy 24. 3. níže na to, jaké různé vlivy ovládají choreografovy loutky. Věřím, že vás zaujme také intimní zvuková kompozice díla.

EDIT: Video již není k dispozici, pusťte si tedy trailer a po otevření divadel můžete navštívit inscenaci Phoenix, jíž je Puppet součástí.

Fotografie: Balet ND


Related Articles

Featured on Stage Door

Shoutouts, Classes & More

From This Author Krystof Petrasek