NOTRE DAME DE PARIS Comes to Zorlu PSM in May

Performances run 5-21 May 2023.

NOTRE DAME DE PARIS Comes to Zorlu PSM in May

Victor Hugo'nun ölümsüz aşk hikayesi Notre Dame'ın Kamburundan uyarlanan "Notre Dame De Paris" müzikali orijinal dili Fransızca'da sahnelenmek üzere, 2 hafta boyunca sürecek 21 performans için 5 - 21 Mayıs 2023'te Zorlu Performans Sanatları Merkezi Turkcell Sahnesi'nde!

Notre-Dame de Paris müzikali ilk olarak 1998 yılında Paris'te sahnelendi. Victor Hugo'nun klasik aşk hikayesi "Notre Dame'ın Kamburu" eserinden uyarlanan modern yapımın müzikleri Riccardo Cocciante tarafından bestelenirken, sözleri Luc Plamondon tarafından yazıldı.

Palais des Congres Paris'te başlayan aşk hikayesi tıpkı ilk günkü gibi büyük bir heyecanla sahnelenmeye ve seyircileri kendine çekmeye devam ediyor.

Guinness Rekorlar kitabına ilk yılında en çok izleyiciye ulaşan müzikal olarak giren Notre Dame De Paris'de yer alan "Vivre", "Belle" ve "Le Temps Des Cathédrales" şarkıları da müzik listelerini uzun yıllar meşgul etti. Toplam 10 milyondan fazla DVD ve CD, 12 milyondan fazla bilet satan; yedi dilde, 20 ülkede 4500'den fazla sahnelenen ve çok sayıda ödül alan Notre dame de Paris'in başarısını tanımlamak için kullanılacak hiçbir sıfat abartılı değil.

2014 yılında İngilizce versiyonuyla 2017 ve 2018'de ise orijinal dili Fransızca'da Zorlu PSM'de sahnelenen müzikal yeniden turneye çıkıyor! Esmeralda, Quosidomo, Gringoire, Frollo, Fleur de Lys, Phoebus ve Clopin'in hikayesini kaçırmayın!
RELATED STORIES - Turkey

FLYING CARPET FESTIVAL 2023 Line-Up Announced

The fifth Flying Carpet Festival will be returning to the Turkish Syrian border between September 15th-25th, 2023 and be held in remote villages and cities near the border in Mardin, Diyarbakir and Midyat during a 10-day residency for 31 artists from 17 countries.

PSM LOVES SUMMER BY %100 MÜZİK: MOLCHAT DOMA Comes to Zorlu PSM

Molchat Doma, Belaruslu post-punk grubu ve son yılların en dikkat çeken müzik gruplarından biri. Grup, sert synth ve sert ritimlerin harmanlandığı, keşfedilmeyi bekleyen geniş bir müzik dünyasına sahip.

Charlotte Cardin 99 NIGHTS TOUR Comes to Zorlu PSM

Kendine özgü sesi ve müzik tarzıyla dikkatleri üzerine çeken Charlotte Cardin, ilk kez 2013 yılında 'Big Boy' şarkısıyla müzik sahnesine adım attı. O tarihten bu yana, 'Main Girl', 'Dirty Dirty', 'Passive Aggressive', 'Good Girl', 'Meaningless', 'Anyone Who Loves Me' gibi hit şarkılarıyla dinleyicilerin beğenisini kazandı ve müzik dünyasında önemli bir yer edinerek geniş bir hayran kitlesi elde etti.

EVLİLİKTEN SAHNELER Comes to Zorlu PSM This Week

Johan ve Marianne 10.evlilik yıldönümlerini kutlamak üzere olan iki çocuk sahibi mutlu bir çifttir.


VideosRecommended For You