Video: Národní divadlo uvádí balet DOS SOLES SOLOS

Video: Národní divadlo uvádí online další nový balet

By: Mar. 28, 2021
Get Access To Every Broadway Story

Unlock access to every one of the hundreds of articles published daily on BroadwayWorld by logging in with one click.
Existing user? Just click login.

Video: Národní divadlo uvádí balet DOS SOLES SOLOS

Po úspěšném uvedení první inscenace z programu Phoenix, baletu PUPPET, přináší tento týden Národní divadlo již druhý baletní kus, DES SOLES SOLOS. Choreografie tohoto díla se ujal španělský choreograf Alejandro Cerrudo. Jeho tvorba vznikala přímo v Praze ve spolupráci se samotnými baletními sólisty, kteří mu byli během tvorby choreografie díla tou hlavní inspirací.

„Když přijdu na baletní sál, už nepřemýšlím o slunci, smrti ani znovuzrození. Jen poslouchám hudbu a pozoruji tanečníky a postupně spolu vytváříme něco nového," řekl sám autor Cerrudo. Des soles solos se dá přeložit jako dvě osamělá slunce a osvětlení hraje v tomto představení stejně zásadní roli jako v případě Puppet v minulém týdnu. Autor Daniel Tesař opět ukazuje své kvality a schopnost zaměřit pozornost diváka na aktuální dění na scéně.

Video: Národní divadlo uvádí balet DOS SOLES SOLOS

Rozhodně si všimnete, že v každé scéně dochází k perfektnímu sladění všech tanečníků. Přestože jich je v inscenaci pouze šest, v každém obraze je neustále přítomná akce a baletní sólisté pracují jako jedno tělo, ať už ve skupinových scénách nebo ve dvojicích. Sólista Mathias Deneux opouští scénu maximálně na krátkou chvíli a je opravdovým pokladem pražského baletního souboru.

Video: Národní divadlo uvádí balet DOS SOLES SOLOS

Toto dílo je stejně jako Puppet minulý týden k dispozici ke zhlédnutí pouze pár dní. Neváhejte tedy a podívejte se do středy 31. 3. níže na to, jak se spolu na scéně potýkají dvě osamělá slunce. Kromě dění na jevišti úchvatného Národní divadla si užijete i zvukový doprovod, který zaplní váš obývací pokoj a vtáhne vás do sedadla.

EDIT: Video již není k dispozici, můžete se ale podívat na trailer a po otevření divadel navštívit večer třech choreografií Phoenix.

Fotografie: Balet NDComments

To post a comment, you must register and login.Videos