Skip to main content Skip to footer site map

Video: Národní divadlo uvádí balet DOS SOLES SOLOS

Video: Národní divadlo uvádí online další nový balet

Video: Národní divadlo uvádí balet DOS SOLES SOLOS

Po úspěšném uvedení první inscenace z programu Phoenix, baletu PUPPET, přináší tento týden Národní divadlo již druhý baletní kus, DES SOLES SOLOS. Choreografie tohoto díla se ujal španělský choreograf Alejandro Cerrudo. Jeho tvorba vznikala přímo v Praze ve spolupráci se samotnými baletními sólisty, kteří mu byli během tvorby choreografie díla tou hlavní inspirací.

„Když přijdu na baletní sál, už nepřemýšlím o slunci, smrti ani znovuzrození. Jen poslouchám hudbu a pozoruji tanečníky a postupně spolu vytváříme něco nového," řekl sám autor Cerrudo. Des soles solos se dá přeložit jako dvě osamělá slunce a osvětlení hraje v tomto představení stejně zásadní roli jako v případě Puppet v minulém týdnu. Autor Daniel Tesař opět ukazuje své kvality a schopnost zaměřit pozornost diváka na aktuální dění na scéně.

Video: Národní divadlo uvádí balet DOS SOLES SOLOS

Rozhodně si všimnete, že v každé scéně dochází k perfektnímu sladění všech tanečníků. Přestože jich je v inscenaci pouze šest, v každém obraze je neustále přítomná akce a baletní sólisté pracují jako jedno tělo, ať už ve skupinových scénách nebo ve dvojicích. Sólista Mathias Deneux opouští scénu maximálně na krátkou chvíli a je opravdovým pokladem pražského baletního souboru.

Video: Národní divadlo uvádí balet DOS SOLES SOLOS

Toto dílo je stejně jako Puppet minulý týden k dispozici ke zhlédnutí pouze pár dní. Neváhejte tedy a podívejte se do středy 31. 3. níže na to, jak se spolu na scéně potýkají dvě osamělá slunce. Kromě dění na jevišti úchvatného Národní divadla si užijete i zvukový doprovod, který zaplní váš obývací pokoj a vtáhne vás do sedadla.

EDIT: Video již není k dispozici, můžete se ale podívat na trailer a po otevření divadel navštívit večer třech choreografií Phoenix.

Fotografie: Balet ND


Macgyver Contest
Related Articles


From This Author - Krystof Petrasek