BWW NEWS: 2016 HELPMANN AWARDS NOMINATIONS Announced Across Australia

20 June 2016, 6pm, Wharf 2, Sydney Theatre Company Walsh Bay

BWW Sydney attended the announcement of the 2016 HELPMANN AWARDS NOMINATIONS at Sydney Theatre Company's Wharf 2 Theatre. The short event, hosted by Jon Nicholls (2016 Helpmann Awards Executive Producer), included MC Chloe Dallimore and presenters Mark Vincent, Luke Mullins, Lucy Durack and Peter Carroll.

Jon Nicholls, 2016 Helpmann Awards Executive Producer (Photo: Jade Kops)

Statistics for 2016:

Chloe Dallimore, MEAA Equity President (Photo: Jade Kops)

The Helpmann Awards are the premier celebration of Australia's vibrant live performance industry and recognise distinguished achievement and excellence in Australia's live performance sectors including musical theatre, contemporary music, comedy, opera, classical music, theatre, dance and physical theatre, children's presentations, regional touring and cabaret.

Luke Mullins (Photo: Jade Kops)

Live Performance Australia (LPA) announced the Nominees in the 41 categories at simultaneous events in Melbourne, Sydney, Adelaide, Perth and Brisbane.

LPA Chief Executive, Evelyn Richardson said "This year has been a remarkable year for live performances in Australia reflecting a vibrant industry with more than 18 million people attending shows across the country and ticket revenues of $1.5 billion".

Lucy Durack (Photo: Jade Kops)

Ms Richardson also said "This year we are delighted to announce one additional award that will be given to the Melbourne International Comedy Festival for their 'Outstanding Contribution to the Development of Comedy in Australia'. The Helpmann Awards Industry Panel and the Helpmann Awards Administration Committee (HAAC) felt strongly that the festival's sustained development of comedians and comedy programmes around the country over three decades was worthy of recognition".

NSW Minister for Trade, Tourism and Major Events, Stuart Ayres congratulated all the Nominees on their achievement.

Mark Vincent (Photo: Jade Kops)

"The Helpmann Awards celebrate and recognise Australia's considerable talent in the live performance industry and I'm delighted the Awards will once again be held in Sydney. The NSW Government is proud to support the Helpmann Awards through our tourism and major events agency Destination NSW. I congratulate this year's Nominees and look forward to the ceremony in July" Mr Ayres said.

Peter Carroll (Photo: Jade Kops)

The 2016 Helpmann Awards will also incorporate the final Brian Stacey Award for Emerging Australian Conductors. This year the award goes to Toby Thatcher who will receive a $10,000 prize. Currently Assistant Conductor for the Sydney Symphony Orchestra, a position he has held since early 2015, Toby displays outstanding conducting and musical skills.

As previously announced, Michael Lynch CBE AM will be the recipient of this year's Sue Nattrass Award®. The prestigious 2016 Sue Nattrass Award® honours exceptional service to the Australian live performance industry, shining a spotlight on people in service roles that support our industry.

The recipient of the JC Williamson Award® will be announced on Wednesday 29 June.

The winners of the 2016 Helpmann Awards will be announced at a ceremony on Monday 25 July at the Sydney Lyric Theatre on the set of Singin' in the Rain.

Hosts for the 16th Annual Helpmann Awards Ceremony include Adam Garcia, Helen Dallimore, Guy Noble, Simon Philips, Queenie van de Zandt, Stuart Maunder AM and The Umbilical Brothers and will feature performances by the casts of Matilda the Musical, The Sound of Music, Ladies in Black and Singin' in the Rain, with individual performances by Marina Prior and Mark Vincent, Sarah Blasko, as well as West Australian Ballet and the first prize winner of the Sydney International Piano Competition.

Tickets for the 16th annual Helpmann Awards are available now from Ticketmaster.

The 2016 Helpmann Awards will be broadcast live on Foxtel Arts and webcast free via www.foxtelarts.com.au.

The Helpmann Awards are proudly supported by the New South Wales Government, through its tourism and major events agency, Destination NSW.

2016 HELPMANN AWARDS NOMINATIONS

INDUSTRY AWARDS

BEST NEW AUSTRALIAN WORK

CAROLYN BURNS AND TIM FINN WITH SIMON PHILLIPS
Ladies in Black
A Queensland Theatre Company production

CHRISTOPHER LATHAM, OMAR FARUK TEKBILEK, GARETH FARR, RICHARD NUNNS, GRAEME KOEHNE AO, PETER SCULTHORPE AO OBE, ELENA KATS-CHERNIN, KAMRAN INCE, ROSS HARRIS, ANDREW SCHULTZ, ROSS EDWARDS AND DEMIR DEMIRKAN
The Gallipoli Symphony
Department of Veterans' Affairs, Queensland Government, QPAC and Qantas Airways

DAN GIOVANNONI AND LUKE KERRIDGE
Bambert's Book of Lost Stories
Barking Gecko Theatre Company

FRANCES RINGS, DEBORAH BROWN AND WAANGENGA BLANCO
lore
Bangarra Dance Theatre

FUTURE D. FIDEL
Prize Fighter
La Boite Theatre Company and Brisbane Festival

TOM WRIGHT
Picnic at Hanging Rock
Malthouse Theatre and Black Swan State Theatre Company

BEST COSTUME DESIGN

GABRIELA TYLESOVA
The Sleeping Beauty
The Australian Ballet

GABRIELA TYLESOVA
Ladies in Black
A Queensland Theatre Company production

JENNY TIRAMANI
The Marriage of Figaro
Opera Australia

ROB HOWELL
Matilda The Musical
The Royal Shakespeare Company and Louise Withers, Michael Coppel and Michael Watt with Chokey Productions, Just for Laughs Theatricals, Glass Half Full Productions, Paula Marie Black, Greenleaf Productions and Michael Lynch

BEST LIGHTING DESIGN

HUGH VANSTONE
Matilda The Musical
The Royal Shakespeare Company and Louise Withers, Michael Coppel and Michael Watt with Chokey Productions, Just for Laughs Theatricals, Glass Half Full Productions, Paula Marie Black, Greenleaf Productions and Michael Lynch

HUGH VANSTONE
Ghost The Musical
Ambassador Theatre Group Asia Pacific, GWB Entertainment and Red Live

NICK SCHLIEPER
North by Northwest
Presented by Melbourne Theatre Company and Kay + McLean Productions, by special arrangement with Warner Bros. Theatre Ventures

PAUL JACKSON
Picnic at Hanging Rock
Malthouse Theatre and Black Swan State Theatre Company

BEST ORIGINAL SCORE

DAVID PAGE
Ochres
Bangarra Dance Theatre

EDDIE PERFECT
Songs From The Middle
Adelaide Festival Centre's Adelaide Cabaret Festival

TIM FINN
Ladies in Black
A Queensland Theatre Company production

TIM MINCHIN
Matilda The Musical
The Royal Shakespeare Company and Louise Withers, Michael Coppel and Michael Watt with Chokey Productions, Just for Laughs Theatricals, Glass Half Full Productions, Paula Marie Black, Greenleaf Productions and Michael Lynch

BEST MUSIC DIRECTION

IAIN GRANDAGE
Home
Perth International Arts Festival

ISAAC HAYWARD
Ladies in Black
A Queensland Theatre Company production

NICOLETTE FRAILLON
The Sleeping Beauty
The Australian Ballet

STEPHEN AMOS
Matilda The Musical
The Royal Shakespeare Company and Louise Withers, Michael Coppel and Michael Watt with Chokey Productions, Just for Laughs Theatricals, Glass Half Full Productions, Paula Marie Black, Greenleaf Productions and Michael Lynch

BEST SCENIC DESIGN

DAN POTRA
Handa On Sydney Harbour Turandot
Opera Australia

GABRIELA TYLESOVA
The Sleeping Beauty
The Australian Ballet

NICK SCHLIEPER AND SIMON PHILLIPS
North by Northwest
Presented by Melbourne Theatre Company and Kay + McLean Productions, by special arrangement with Warner Bros. Theatre Ventures

ROB HOWELL
Matilda The Musical
The Royal Shakespeare Company and Louise Withers, Michael Coppel and Michael Watt with Chokey Productions, Just for Laughs Theatricals, Glass Half Full Productions, Paula Marie Black, Greenleaf Productions and Michael Lynch

BEST SOUND DESIGN

DAVID PAGE
Ochres
Bangarra Dance Theatre

IAN MCDONALD
North by Northwest
Presented by Melbourne Theatre Company and Kay + McLean Productions, by special arrangement with Warner Bros. Theatre Ventures

MICHAEL WATERS
Fiddler on the Roof
Tim Lawson for TML Enterprises

SIMON BAKER
Matilda The Musical
The Royal Shakespeare Company and Louise Withers, Michael Coppel and Michael Watt with Chokey Productions, Just for Laughs Theatricals, Glass Half Full Productions, Paula Marie Black, Greenleaf Productions and Michael Lynch

CABARET

BEST CABARET PERFORMER

ALAN CUMMING
Alan Cumming Sings Sappy Songs
Brisbane Powerhouse, NORPA, Arts Centre Melbourne and Sydney Festival with Hyam, Horne and Hall

MICHAELA BURGER AND GREG WAIN
Exposing Edith
Adelaide Festival Centre's Adelaide Cabaret Festival with I'll Wager Productions

MICHAEL GRIFFITHS
Cole
Adelaide Festival Centre's Adelaide Cabaret Festival

PHIL SCOTT
Reviewing The Situation
Tekule in association with Hayes Theatre Co

REGIONAL TOURING PRODUCTIONS

BEST REGIONAL TOURING PRODUCTION

DE NOVO
Sydney Dance Company

MOTHER
If Theatre

ROALD DAHL'S REVOLTING RHYMES & DIRTY BEASTS
shake & stir theatre co and arTour Queensland

SUGARLAND
Australian Theatre for Young People and Performing Lines

CONTEMPORARY MUSIC

BEST AUSTRALIAN CONTEMPORARY CONCERT

A STATE OF GRACE: THE MUSIC OF TIM AND JEFF BUCKLEY
Gaynor Crawford Presents, Kirsten Siddle, State of Grace Company

FLIGHT FACILITIES PERFORM LIVE WITH MELBOURNE SYMPHONY ORCHESTRA
Flight Facilities with Melbourne Symphony Orchestra, Melbourne Festival

MOFO 2016-KATE MILLER-HEIDKE AND THE TASMANIAN SYMPHONY ORCHESTRA WITH VISUALS BY AMY GEBHARDT
MOFO 2016, Kate Miller -Heidke and the Tasmanian Symphony Orchestra with visuals by Amy Gebhardt

VANCE JOY | FIRE AND THE FLOOD TOUR APRIL 2016
Vance Joy, Frontier Touring, Unified and Village Sounds

BEST CONTEMPORARY MUSIC FESTIVAL

MOFO 2016
MONA

ST JEROME'S LANEWAY FESTIVAL 2016
Laneway Presents and Chugg Entertainment

THE 27TH ANNUAL BLUESFEST BYRON BAY
Bluesfest

WOMADELAIDE 2016 -THE WORLD'S FESTIVAL
Womadelaide Foundation

BEST INTERNATIONAL CONTEMPORARY CONCERT

BRIAN WILSON LIVE AT THE PALAIS THEATRE
Brian Wilson and Bluesfest Touring

FLORENCE AND THE MACHINE
Florence and The Machine, Laneway Presents, Chugg Entertainment in association with Sydney Opera House

ON WITH THE SHOW TOUR 2015
Fleetwood Mac and Live Nation

PRINCE 'PIANO & A MICROPHONE' TOUR 2016
Prince, Dainty Group and ICO ApS

DANCE AND PHYSICAL THEATRE

BEST BALLET OR DANCE WORK

COCKFIGHT
Performing Lines and The Farm

HABITUS
Australian Dance Theatre

SHEOAK
Bangarra Dance Theatre

SPECTRA
Dancenorth

BEST CHOREOGRAPHY IN A DANCE OR PHSYICAL THEATRE WORK

FRANCES RINGS
Sheoak
Bangarra Dance Theatre

GARRY STEWART
Habitus
Australian Dance Theatre

KYLE PAGE AND AMBER HAINES
Spectra
Dancenorth

STEPHEN PAGE, BERNADETTE WALONG -SENE, DJAKAPURRA MUNYARRYUN
Ochres
Bangarra Dance Theatre

BEST FEMALE DANCER IN A DANCE OR PHYSICAL THEATRE WORK

AMBER HAINES
Syncing Feeling
Dancenorth

JULIETTE BARTON
Lux Tenebris
Sydney Dance Company

LONII GARNONS-WILLIAMS
Habitus
Australian Dance Theatre

YOLANDA LOWATTA
Sheoak
Bangarra Dance Theatre

BEST MALE DANCER IN A DANCE OR PHYSICAL THEATRE WORK

CHENGWU GUO
The Dream
The Australian Ballet

DARYL BRANDWOOD
Natalie Weir's The Host
Expressions Dance Company and QPAC

GAVIN WEBBER
Cockfight
Performing Lines and The Farm

KIMBALL WONG
Habitus
Australian Dance Theatre

BEST VISUAL OR PHYSICAL THEATRE PRODUCTION

IL RITORNO
Brisbane Festival and Circa

PLEXUS
Compagnie 111-Aurélien Bory and Perth International Arts Festival

TANGI WAI... THE CRY OF WATER
Victoria Hunt, Artful Management and Performance Space

THE LAST BLAST
The Farm and Bleach* Festival

OPERA AND CLASSICAL MUSIC

BEST DIRECTION OF AN OPERA

CAMERON MENZIES
The Grumpiest Boy in the World
Victorian Opera

DAVID MCVICAR
The Marriage of Figaro
Opera Australia

LAURENCE DALE
Agrippina
Brisbane Baroque in association with QPAC

MICHAEL GOW
Voyage to the Moon
Musica Viva Australia

BEST FEMALE PERFORMER IN A SUPPORTING ROLE IN AN OPERA

KERI FUGE
Agrippina
Brisbane Baroque in association with QPAC

SALLY-ANNE RUSSELL
Voyage to the Moon
Victorian Opera, Musica Viva and the ARC Centre of Excellence for the History of Emotions

BEST MALE PERFORMER IN A SUPPORTING ROLE IN AN OPERA

DOUGLAS MCNICOL
Don Giovanni
State Opera SA

JEREMY KLEEMAN
Voyage to the Moon
Victorian Opera, Musica Viva and the ARC Centre of Excellence for the History of Emotions

JOÃO FERNANDES
Agrippina
Brisbane Baroque in association with QPAC

RUSSELL HARCOURT
Agrippina
Brisbane Baroque in association with QPAC

BEST FEMALE PERFORMER IN AN OPERA

JESSICA PRATT
Lucia di Lammermoor
Victorian Opera

LATONIA MOORE
Don Carlos
Opera Australia

NICOLE CAR
Luisa Miller
Opera Australia

ULRIKE SCHNEIDER
Agrippina
Brisbane Baroque in association with QPAC

BEST MALE PERFORMER IN AN OPERA

ANDREI BONDARENKO
The Marriage of Figaro
Opera Australia

CARLO VISTOLI
Agrippina
Brisbane Baroque in association with QPAC

FERRUCCIO FURLANETTO
Don Carlos
Opera Australia

YONGHOON LEE
Turandot (Sydney Winter)
Opera Australia

BEST OPERA

AGRIPPINA
Brisbane Baroque and QPAC

FLY AWAY PETER
Arts Centre Melbourne and Sydney Chamber Opera in association with Melbourne Festival

LUISA MILLER
Opera Australia

THE MARRIAGE OF FIGARO
Opera Australia

BEST CHAMBER AND/OR INSTRUMENTAL ENSEMBLE CONCERT

FRENCH BAROQUE WITH CIRCA
Australian Brandenburg Orchestra

HOME
Camerata of St John's

KIRILL GERSTEIN IN RECITAL
Sydney Symphony Orchestra

WINTERREISE
Festival d'Aix-en-Provence

BEST SYMPHONY ORCHESTRA CONCERT

ANIMA ETERNA BRUGGE BEETHOVEN'S SYMPHONIES CONDUCTED BY JOS VAN IMMERSEEL
Sydney Festival

BEETHOVEN'S MISSA SOLEMNIS
Sydney Symphony Orchestra

BRITTEN'S WAR REQUIEM
Melbourne Symphony Orchestra

SIR SIMON RATTLE CONDUCTS THE AUSTRALIAN WORLD ORCHESTRA
Australian World Orchestra

BEST INDIVIDUAL CLASSICAL MUSIC PERFORMANCE

ANDREW HAVERON
Sibelius 2
Sydney Symphony Orchestra

FLORIAN BOESCH AND MALCOLM MARTINEAU
Florian Boesch and Malcolm Martineau
Melbourne Recital Centre and Sydney Opera House

GIL SHAHAM
Tchaikovsky's Manfred
Sydney Symphony Orchestra

PIERRE-LAURENT AIMARD
Pierre-Laurent Aimard
Melbourne Recital Centre and Sydney Symphony Orchestra

RENÉE FLEMING
Renée Fleming in Recital
Sydney Opera House, QPAC and Brisbane Festival in association with Opera Queensland

THEATRE

BEST DIRECTION OF A PLAY

EAMON FLACK
Ivanov
Belvoir

KIP WILLIAMS
Love and Information
Sydney Theatre Company and Malthouse Theatre

LEE LEWIS
The Bleeding Tree
Griffin Theatre Company

SIMON PHILLIPS
North by Northwest
Presented by Melbourne Theatre Company and Kay + McLean Productions, by special arrangement with Warner Bros. Theatre Ventures

BEST FEMALE ACTOR IN A SUPPORTING ROLE IN A PLAY

ANNA SAMSON
Birdland
Melbourne Theatre Company

KATRINA MILOSEVIC
The Distance
Melbourne Theatre Company

MICHELLE DOAKE
Romeo and Juliet
Bell Shakespeare

SARAH PEIRSE
The Golden Age
Sydney Theatre Company

BEST MALE ACTOR IN A SUPPORTING ROLE IN A PLAY

COLIN FRIELS
Mortido
Belvoir and State Theatre Company of South Australia

JOHN HOWARD
Ivanov
Belvoir

MARK LEONARD WINTER
King Lear
Sydney Theatre Company

THUSO LEKWAPE
Prize Fighter
La Boite Theatre Company and Brisbane Festival

BEST FEMALE ACTOR IN A PLAY

CATE BLANCHETT
The Present
Sydney Theatre Company

CATHERINE MCCLEMENTS
The Events
Belvoir, Malthouse and State Theatre Company of South Australia

NONI HAZLEHURST
Mother
If Theatre and GPAC

PAULA ARUNDELL
The Bleeding Tree
Griffin Theatre Company

BEST MALE ACTOR IN A PLAY

DAN SPIELMAN
The Blind Giant is Dancing
Belvoir

MARK LEONARD WINTER
Birdland
Melbourne Theatre Company

PACHARO MZEMBE
Prize Fighter
La Boite Theatre Company and Brisbane Festival

RICHARD ROXBURGH
The Present
Sydney Theatre Company

BEST PLAY

PIECE FOR PERSON AND GHETTO BLASTER
Performing Lines and Nicola Gunn

PRIZE FIGHTER
La Boite Theatre Company and Brisbane Festival

NORTH BY NORTHWEST
Melbourne Theatre Company and Kay + McLean Productions, by special arrangement with Warner Bros. Theatre Ventures

THE BLEEDING TREE
Griffin Theatre Company

MUSICALS

BEST DIRECTION OF A MUSICAL

DEAN BRYANT
Little Shop of Horrors
Luckiest Productions and Tinderbox Productions

MATTHEW WARCHUS
Matilda The Musical
The Royal Shakespeare Company and Louise Withers, Michael Coppel and Michael Watt with Chokey Productions, Just for Laughs Theatricals, Glass Half Full Productions, Paula Marie Black, Greenleaf Productions and Michael Lynch

ROGER HODGMAN
Fiddler on the Roof
Tim Lawson for TML Enterprises

SIMON PHILLIPS
Ladies in Black
A Queensland Theatre Company production

BEST CHOREOGRAPHY IN A MUSICAL

ANDREW HALLSWORTH
Little Shop of Horrors
Luckiest Productions and Tinderbox Productions

ANDREW WRIGHT AND JAYE ELSTER
Singin' in the Rain
Lunchbox Theatrical Productions, Michael Cassel Group, David Atkins Enterprises and Dainty Group

ARLENE PHILLIPS
The Sound of Music
Andrew Lloyd Webber, David Ian, John Frost and The Really Useful Group

PETER DARLING
Matilda The Musical
The Royal Shakespeare Company and Louise Withers, Michael Coppel and Michael Watt with Chokey Productions, Just for Laughs Theatricals, Glass Half Full Productions, Paula Marie Black, Greenleaf Productions and Michael Lynch

BEST FEMALE ACTOR IN A SUPPORTING ROLE IN A MUSICAL

ELISE MCCANN
Matilda The Musical
The Royal Shakespeare Company and Louise Withers, Michael Coppel and Michael Watt with Chokey Productions, Just for Laughs Theatricals, Glass Half Full Productions, Paula Marie Black, Greenleaf Productions and Michael Lynch

ERIKA HEYNATZ
Singin' in the Rain
Lunchbox Theatrical Productions, Michael Cassel Group, David Atkins Enterprises and Dainty Group

JACQUELINE DARK
The Sound of Music
Andrew Lloyd Webber, David Ian, John Frost and The Really Useful Group

WENDY MAE BROWN
Ghost The Musical
Ambassador Theatre Group Asia Pacific, GWB Entertainment and Red Live

BEST MALE ACTOR IN A SUPPORTING ROLE IN A MUSICAL

DANIEL FREDERIKSEN
Matilda The Musical
The Royal Shakespeare Company and Louise Withers, Michael Coppel and Michael Watt with Chokey Productions, Just for Laughs Theatricals, Glass Half Full Productions, Paula Marie Black, Greenleaf Productions and Michael Lynch

JACK CHAMBERS
Singin' in the Rain
Lunchbox Theatrical Productions, Michael Cassel Group, David Atkins Enterprises and Dainty Group

SIMON GALLAHER
Wicked
Marc Platt, David Stone, Universal Pictures, The Araca Group, Jon B. Platt, John Frost

TYLER COPPIN
Little Shop of Horrors
Luckiest Productions and Tinderbox Productions

BEST MALE ACTOR IN A MUSICAL

ANTHONY WARLOW
Fiddler on the Roof
Tim Lawson for TML Enterprises

BRENT HILL
Little Shop of Horrors
Luckiest Productions and Tinderbox Productions

JAMES MILLAR
Matilda The Musical
The Royal Shakespeare Company and Louise Withers, Michael Coppel and Michael Watt with Chokey Productions, Just for Laughs Theatricals, Glass Half Full Productions, Paula Marie Black, Greenleaf Productions and Michael Lynch

ROB MILLS
Ghost The Musical
Ambassador Theatre Group Asia Pacific, GWB Entertainment and Red Live

BEST FEMALE ACTOR IN A MUSICAL

AMY LEHPAMER
The Sound of Music
Andrew Lloyd Webber, David Ian, John Frost and The Really Useful Group

ANTOINETTE HALLORAN
Sweeney Todd
Victorian Opera and New Zealand Opera

ESTHER HANNAFORD
Little Shop of Horrors
Luckiest Productions and Tinderbox Productions

MOLLY BARWICK, DUSTY BURSILL, TIANA MIRRA, ALANNAH PARFETT, SASHA ROSE, GEORGIA TAPLIN, BELLA THOMAS AND INGRID TORELLI
Matilda The Musical
The Royal Shakespeare Company and Louise Withers, Michael Coppel and Michael Watt with Chokey Productions, Just for Laughs Theatricals, Glass Half Full Productions, Paula Marie Black, Greenleaf Productions and Michael Lynch

BEST MUSICAL

FIDDLER ON THE ROOF
Tim Lawson

LADIES IN BLACK
Queensland Theatre Company

MATILDA THE MUSICAL
The Royal Shakespeare Company and Louise Withers, Michael Coppel and Michael Watt with Chokey Productions, Just for Laughs Theatricals, Glass Half Full Productions, Paula Marie Black, Greenleaf Productions and Michael Lynch

THE SOUND OF MUSIC
Andrew Lloyd Webber, David Ian, John Frost and The Really Useful Group

BESTOWED HELPMANN AWARD

Outstanding Contribution to the Development of Comedy in Australia

Melbourne International Comedy Festival

LIFETIME ACHEIVEMENT AWARDS

SUE NATTRASS AWARD™

Michael Lynch CBE AM

JC WILLIAMSON AWARD™

The JC Williamson Award Recipient will be announced on Wednesday 29 June

JOIN THE CONVERSATION AND STAY CONNECTED WITH HELPMANN NEWS

Website:

www.helpmannawards.com.au

Official hashtag: #Helpmanns

Facebook:

www.facebook.com.au/TheHelpmannAwards

Twitter: @HelpmannAwards

Instagram: @Helpmann_Awards



Related Articles View More Australia - Melbourne Stories   Shows

From This Author Jade Kops

Before you go...

Never Miss a Story
Like Us On Facebook
Follow Us On Twitter
Follow Us On Instagram instagram
   
popup